biuro rachunkowe Geltz w Poznaniu profesjonalne usługi księgowe dobra księgowa Poznań

Aktualności

Usługi rachunkowe

Serdecznie zapraszamy także klientów z innych miejscowości województwa wiekopolskiego do skorzystania z usług księgowych biura rachunkowego Geltz z Poznania/dz.Grunwald:

Aktualności

Zmiana siedziby Biura Rachunkowego

Informujemy, że od 25 maja 2022 Biuro zmieniło główną siedzibę. Mieścimy się teraz w pięknym nowo wyremontowanym bydynku w Wirach przy ul. Komornckiej 26

 

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do nowej siedziby na pyszną kawkę przy omawianiu Nowego Ładu 2.0

 

 

dalej...
Z nami założysz firmę

Razem z mBankiem pomagamy przedsiębiorcom
w przejściu na e-commerce.

zadzwoń do księgowej: 602868628

dalej...
Biuro rachunkowe współpracujące z mBank
dalej...
Mikrorachunek podatkowy

Mikrorachunek podatkowy

Jest to indywidualny rachunek podatkowy, który służy do wpłat PIT, CIT i VAT. Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy i pracodawcy-płatnicy zapłacą PIT, CIT i VAT do urzędu skarbowego za jego pomocą.

 

https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego

dalej...
Podzielona płatność od 01 listopada 2019

Obowiązkowy Split Payment - od 1 listopada 2019 r.

Split payment zastąpi funkcjonującą dotychczas zasadę „odwrotnego obciążenia”. Metoda podzielonej płatności dotyczy tych, którzy do tej pory mieli do czynienia z tą zasadą (jako sprzedający lub kupujący).
 

Split payment polega na:

  • rozdzieleniu płatności wynikającej z faktury na: kwotę netto i kwotę VAT
  • dokonaniu wpłaty tych kwot z zastosowaniem podzielonej płatności (split payment) w banku

 

dalej...
Zasiłek macierzyński w 2015 roku

Każdej pracującej kobiecie, która ma w niedługim czasie urodzić dziecko przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego, czyli świadczenia pieniężnych usług z tytułu urodzenia dziecka. Połącznie obowiązków zawodowych z wychowywaniem nowonarodzonego dziecka jest bowiem rzeczą wręcz niewykonalną, dlatego to wsparcie finansowe ma przez okres jednego roku ułatwić założenie lub powiększenie rodziny. Istnieją jednak pewne wymagania, jakie trzeba spełnić aby otrzymać zasiłek macierzyński. Przysługuje on jedynie kobietom, które urodziły dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego bądź urlopu wychowawczego. Podstawą jego przyznania jest przede wszystkim opłacanie składek na ubezpieczenie chorobowe, właśnie dlatego kobiety pracujące na podstawie umowy o pracę nie muszą się martwić o otrzymanie zasiłku. 

dalej...
Zalety posiadania księgowej

Zarządzanie pełną księgowością firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy powierzać jedynie profesjonalnym oraz odpowiedzialnym osobom. Wielu przedsiębiorców przy założeniu firmy zastanawia się czy zatrudnienie księgowej jest opłacalnym posunięciem, inni zwracają się do biur rachunkowych, które przejmują obowiązki księgowe na swoje barki. Niemniej jednak zajmowanie się ewidencją księgową na własną rękę może okazać się zbyt trudnym zadaniem, dlatego dobrze poszukać innego rozwiązania. Zanim przystąpimy do owych poszukiwań dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań, które będą mogły nas nakierować. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że zatrudnienie księgowej może być jedynie zbędnym wydatkiem, jakiego lepiej unikać. 

dalej...
Zalety outsourcingu księgowości

Outsourcing bywa wykorzystywany przeważnie w dużych przedsiębiorstwach i to w różnych dziedzinach. Przekazywanie obowiązków dla innych firm, które mają nas tym samym odciążyć to modne rozwiązanie, które ponoć jest również bardzo opłacalne. Najczęściej stosuje się je w przypadku zarządzania zasobami ludzkimi bądź kierowania księgowością. Outsourcing niesie za sobą także wiele kosztów, nie ma przecież nic za darmo. Coraz częściej słyszy się jednakże, że wielu właścicieli potężnych firm wdraża te rozwiązanie również w swoim przedsiębiorstwie. Prześledzimy dzisiaj zatem zalety outsourcingu księgowości i sprawdzimy czy naprawdę jest to takie korzystne. 

dalej...
Wirtualna księgowość – wady i zalety

Księgowość online już od jakiegoś czasu zyskuje w Polsce na popularności. Coraz więcej właścicieli firm decyduje się właśnie na tą formę współpracy oraz prowadzenia rachunkowości. Jak się okazuje już co piata firma korzysta właśnie z księgowości internetowej. Ceniona jest przede wszystkim za wygodę oraz szybkość działania. Zdarzają się jednak osoby, które twierdzą, że nic nie zastąpi księgowej na etacie lub powierzania obowiązków prowadzenia księgowości dla biur rachunkowych. Kto ma zatem rację i co lepij wybrać? Jeśli już chcemy koniecznie postawić na księgowość wirtualną, to czy będzie to korzystne akurat dla naszej firmy? Odpowiedź na te i inne pytanie już w dzisiejszym artykule. Dowiedz się wszystkiego o księgowości internetowej. 

dalej...
Ulga na dziecko 2015 - najnowsze zmiany
Rodziny wielodzietne wiele zyskują w roku 2015, a to głównie za sprawą większych ulg na dzieci. Możliwość odliczenia istnieje praktycznie dla wszystkich, jest to więc pozytywna informacja, która pojawiła się już w rozliczeniach PIT za rok 2014. Jeśli posiadasz dzieci i chcesz dowiedzieć się jak skorzystać z nowych ulg, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Dowiesz się nie tylko ile wynoszą określone ulgi, ale również do kiedy nam przysługują.
dalej...
Samodzielna księgowość

Prowadzenie niewielkiej, jednoosobowej działalności gospodarczej może wiązać się z poszukiwaniem oszczędności w różnych sferach. Jedną z nich może być choćby księgowość, która w znaczniej mierze powiązana jest z nadzorowaniem faktur. Mała firma to przeważnie skromna rachunkowość, dlatego można poradzić sobie z nią samodzielnie. Nie musimy przecież pamiętać o wielu ważnych kwestiach, które są tak istotne w przypadku dużych firm, czy ogromnych korporacji. Redukcja zatrudnienia zwalnia nas obowiązku wyliczania wypłat itp. spraw. Kiedy zatem możemy sobie pozwolić na samodzielną księgowość i w jakich sytuacjach to rozwiązanie będzie optymalne? O tym wszystkim już poniżej. Dowiedz się jak poradzić sobie z prowadzeniem księgowości w pojedynkę.

dalej...
Progi podatkowe w 2015 roku

Rok 2015 pozostaje bez zmian w zakresie progów podatkowych w odniesieniu do roku 2014 i 2013. Jest to niezbyt dobra wiadomość dla podatników, bowiem sama kwota, jaka pozostaje wolna od podatku oraz ulga prorodzinna nie zmieni się. Taka sytuacja ma niekorzystny wpływ na polskie gospodarstwa domowe, ponieważ zmrożone progi podatkowe oznaczają niższe ulgi, co w jasny sposób przekłada się na zwiększone obciążenia dla podatników. Po mimo, że nie są to korzystne informacje, warto jest się z nimi zapoznać i poznać kwotę wolną od podatku. Dla wszystkich osób, które wcześniej nie interesowały się tego typu zagadnieniami, przypomnimy także jakie są dwa obowiązujące progi podatkowe i jakie mamy inne możliwości do wyboru.

dalej...
Podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomości. Podlega mu praktycznie każdy nabywca gruntu, budynku bądź jedynie jego części, a także budowli lub tylko jej części, jaka powiązana jest z prowadzeniem działalności gospodarczej. Stawki podatkowe uzależnione są od przynajmniej kilku czynników, dlatego dobrze jest zorientować się w kosztach. W tym artykule opowiemy krótko kto musi płacić podatek od nieruchomości oraz jakie czynności i dokumenty należy złożyć w urzędzie skarbowym. Nie bez znaczenia będą również zwolnienia z podatku od nieruchomości w 2015 roku. Sprawdź, może to właśnie Ty nie będziesz musiał ponosić żadnych kosztów. 

dalej...
Kto powinien sporządzać sprawozdania finansowe?
Sprawozdania finansowe to obowiązek praktycznie każdej jednostki, której działalność objęta została obowiązkowym wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego. Sprawozdanie należy dokonać za zakończony rok obrotowy i złożyć w odpowiednim Sądzie Rejestrowym. Zadanie to dotyczy zatem według prawa przede wszystkim spółek prawa handlowego, wszelkiego rodzaju stowarzyszeń oraz fundacji, czy jednostek badawczo-rozwojowych. Z tego obowiązku zwolnione będą więc głównie osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą, a także spółki cywilne osób fizycznych.
dalej...
Jak rozliczyć umowę zlecenie?
Umowa zlecenie to popularny rodzaj umowy, który dla wielu osób kojarzy się z pierwszym krokiem w kierunku pracy zawodowej. Podpisują ją najczęściej studenci, którzy w pewien sposób pragną powiązać naukę z początkami kariery. Niekiedy bywa ona powiązania z praktykami, czy stażami zawodowymi, w innych przypadkach wiąże się z pragnieniem zdobycia doświadczenia zawodowego, które jest tak cenne w dzisiejszych czasach. Coraz więcej pracodawców decyduje się właśnie na umowy zlecenie, gdyż ponoszą wtedy mniej kosztów związanych z zatrudnieniem pracownika. Zanim jednak powiemy jak ją rozliczyć, warto się najpierw zastanowić czym tak naprawdę jest umowa zlecenie i jakich sytuacji dotyczy.
dalej...
Jak rozliczyć dochody z pracy za granicą?
Coraz więcej osób z Polski emigruje za granicę w celu zdobycia dobrze płatnej pracy. Osoby takie jednak nie zawsze wiedzą jak później mają rozliczyć się ze swoich dochodów i w jaki sposób wypełnić deklarację PIT. Pogląd, że obowiązek podatkowy obejmuje jedynie osoby zamieszkujące terytorium Polski jest błędny i daleki od prawdy. Oczywiście istnieją sytuacje, w których możemy być z niego zwolnieni, jednak nie tyczą się one każdego. Jak zatem rozliczyć dochody z pracy za granicą i kiedy powstaje podwójny obowiązek podatkowy? O tym wszystkim i jeszcze więcej w dzisiejszym artykule.
dalej...
Ile trzeba czekać na zwrot podatku?
Początek każdego roku wiąże się w znacznej części z rozliczeniami podatkowymi. Każda osoba, która zdążyła złożyć już swoją deklaracją podatkową i z zadowoleniem odnotowała nadpłatę podatku z pewnością czeka na zwrot pieniędzy. Nasze oczekiwania mogą się jednakże mijać z szarą rzeczywistością bowiem czas oczekiwania może zostać sporo wydłużony. Urzędy skarbowe mają przecież ręce pełne roboty, a niestety większość z nas, czeka z rozliczeniami podatkowymi aż do ostatniej chwili. Z wyliczeń wynika, że średnio w tym roku otrzymamy około tysiąca złotych. Ile więc będziemy zmuszeni czekać na zwrot pieniędzy?
dalej...
Dobre biuro rachunkowe – jak wybrać?

Prowadzenie ewidencji księgowej oraz całej rachunkowości firmy nie należy do najprostszych zadań. Niewielkie błędy, czy niedopatrzenia mogą nas bardzo wiele kosztować, dlatego jeśli nie do końca jesteśmy pewni jak trzeba postępować, warto zwrócić się po poradę do profesjonalistów. W Polsce powstaje coraz więcej biur rachunkowych, które reklamują się na szeroką skalę. Nie do końca jednak wiadomo ile z nich jest naprawdę wartościowa więc zanim przystąpimy do ostatecznego wybory jednego z nich, dobrze jest chwilę się zastanowić. Na początku zatem zabrać można się za analizę rynku. Wiedza o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego jest bardzo istotna. Wspólnie dowiedzmy się jak wybrać dobre biuro rachunkowe i jakie powinny być kryteria naszego wyboru.

dalej...
Czym jest rachunkowość zarządcza?

Rachunkowość zarządcza to bardzo szeroki termin, który mieści w sobie wiele działań, a także strategii. Określana bywa niekiedy rachunkowością menadżerską gdyż opiera się przede wszystkim na zarządzaniu informacja. Wedle najczęściej przyjmowanej definicji jest to pewien system gromadzenia, klasyfikacji, a także analizy różnego rodzaju informacji zarówno finansowych, jak i niefinansowych. System ten ma przede wszystkim na celu wspomagać kierownictwo przedsiębiorstwa w podejmowaniu najważniejszych decyzji i jednocześnie kontrolować ich pełna realizację.

dalej...
Biuro rachunkowe, czy własna księgowa – co wybrać?

Kiedy zakładamy własną działalność gospodarczą musimy się zastanowić w jaki sposób chcemy prowadzić księgowość. Do wyboru mamy przynajmniej dwa rozwiązania, czyli zatrudnienie księgowej lub powierzenie tego rodzaju obowiązków biurom rachunkowym. Wszystko zależne jest od rozmiarów naszej firmy,  a także rodzaju jej działalności. Zarówno jedna jak i druga alternatywa posiada wiele zalet, dlatego nieraz ciężko zdecydować się od razu. Należy więc się zastanowić na czym najbardziej nam zależy i jakie aspekty cenimy sobie najbardziej.

dalej...
13 Października 2014 r. Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy zorganizował seminarium "Podatek Dochodowy od Osób Prawnych 2014 czyli rozliczanie przychodów i kosztów uzyskania przychodów, transactions rodzące ryzyko Podatkowe"

13 Października 2014 r. odbyło się seminarium
BIURO z poszerzoną Wiedzą serdecznie zaprasza!

dalej...
Konferencja Podatkowa 03-05.10.2014 Wielkopolskie Stowarzyszenie Podatkowe
2014.10.03-05_zmiany w ustawach CIT,PIT, cen transferowych, Ordynacji Podatkowej, orzecznictwo VAT
dalej...
10 Września 2014 Stowarzyszenie Podatkowe zorganizowało szkolenie
10 Września 2014 odbyło sie Szkolenie z nowelizacji VAT w Praktyce.
BIURO z poszerzoną Wiedzą serdecznie zaprasza!
dalej...
21 maja 2014_Instytut Studiów Podatkowych
21 maja 2014r. Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy zorganizował seminarium na temat  dokumentowania, deklarowania i rozliczania podatku od towarów i usług od dnia 1 kwietnia 2014 roku
dalej...
17 maja 2014 Stowarzyszenie Podatkowe zorganizowało szkolenie

17 maja 2014 odbyło sie szkolenie rozliczanie VAT od samochodów w praktyce.
Z
 poszerzoną Wiedzą zapraszam do mojego Biura Rachunkowego :)

dalej...
21 marca 2014_Samochód w firmie po zmianach. Nowe zasady w 2014 roku
21 marca 2014 odbyło sie szkolenie z nowych zasad rozliczania samochodu w firmie po zmianach. Nowe zasady w 2014 roku.
dalej...
Współpraca z Taxxo e-biuro rachunkowe

Biuro Rachunkowe GELTZ jest partnerem ogólnopolskiej sieci Taxxo e-biuro rachunkowe.  Dzięki współpracy z Taxxo mogę zaproponować obecnym i nowym Klientom zupełnie nową jakość obsługi z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej.

dalej...

Licznik odwiedzin: 179966
Google plus