biuro rachunkowe Geltz w Poznaniu profesjonalne usługi księgowe dobra księgowa Poznań

Aktualności

Strona 1 z 11  > >>

Zasiłek macierzyński w 2015 roku

Każdej pracującej kobiecie, która ma w niedługim czasie urodzić dziecko przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego, czyli świadczenia pieniężnych usług z tytułu urodzenia dziecka. Połącznie obowiązków zawodowych z wychowywaniem nowonarodzonego dziecka jest bowiem rzeczą wręcz niewykonalną, dlatego to wsparcie finansowe ma przez okres jednego roku ułatwić założenie lub powiększenie rodziny. Istnieją jednak pewne wymagania, jakie trzeba spełnić aby otrzymać zasiłek macierzyński. Przysługuje on jedynie kobietom, które urodziły dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego bądź urlopu wychowawczego. Podstawą jego przyznania jest przede wszystkim opłacanie składek na ubezpieczenie chorobowe, właśnie dlatego kobiety pracujące na podstawie umowy o pracę nie muszą się martwić o otrzymanie zasiłku. 

dalej...
Zalety posiadania księgowej

Zarządzanie pełną księgowością firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy powierzać jedynie profesjonalnym oraz odpowiedzialnym osobom. Wielu przedsiębiorców przy założeniu firmy zastanawia się czy zatrudnienie księgowej jest opłacalnym posunięciem, inni zwracają się do biur rachunkowych, które przejmują obowiązki księgowe na swoje barki. Niemniej jednak zajmowanie się ewidencją księgową na własną rękę może okazać się zbyt trudnym zadaniem, dlatego dobrze poszukać innego rozwiązania. Zanim przystąpimy do owych poszukiwań dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań, które będą mogły nas nakierować. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że zatrudnienie księgowej może być jedynie zbędnym wydatkiem, jakiego lepiej unikać. 

dalej...

Usługi rachunkowe

Serdecznie zapraszamy także klientów z innych miejscowości województwa wiekopolskiego do skorzystania z usług księgowych biura rachunkowego Geltz z Poznania/dz.Grunwald:

Szybki kontakt

Rozliczenia firm Poznań

Rozliczania firm nie warto robić na własną rękę

Rozliczanie firm to dla osób niewtajemniczonych bardzo trudne, czasem też niewykonalne zadanie. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że biorąc się za finanse, podatki bez specjalnego przygotowania, można szybko doprowadzić do fiaska nawet najlepiej idących interesów.

Do rozliczania firm, które zapewni płynność finansową i stabilne działanie potrzebnych jest wiele ważnych czynników, znanych tylko dobrej księgowej, czy dobremu księgowemu.

Nie chodzi tu o przesadną reklamę, ale o przykre doświadczenia tych, którzy próbowali rozliczać firmę sami.

Do rozliczania firm potrzeba sporo wysiłku

Aby rozliczanie firmy było skuteczne, trzeba przede wszystkim:

 • Być na bieżąco z nowinkami i przepisami,
 • Dbać o aktualizację oprogramowania obsługującego finanse,
 • Analizować dokumentację finansową na bieżąco,
 • Niezwłocznie korygować ewentualne błędy czy niedociągnięcia,
 • Analizować pod kątem finansów działalność firmy, w razie potrzeby szukając oszczędności,
 • Dbać o skrupulatność i terminowość,
 • Lubić swoje zajęcie.

Rozliczanie firmy w Poznaniu – z Geltz się opłaca

Rozliczanie firm to dla naszego poznańskiego Biura Rachunkowego sama przyjemność. Bez względu na to, czy skorzystasz z oferty tradycyjnej, czy też księgowości mobilnej lub online, będzie to opłacalne na różnych płaszczyznach.
Dzięki temu osiągniesz przede wszystkim:

 • Stabilną sytuację na rynku,
 • Poczucie, że twoja firma jest w rękach profesjonalistów,
 • Pełną wiedzę z możliwością kontroli na każdym etapie prowadzenia działalności,
 • Dodatkowy czas, który możesz poświęcić na samodoskonalenie się, inne działania zawodowe lub sprawy prywatne,
 • Upragniony spokój bez ryzyka wystąpienia nagłych, czy nieprzewidzianych sytuacji związanymi z kondycją finansową Twojej firmy.

 

Powierzając rozliczanie firmy czy firm nam, zyskasz gwarancję terminowości, solidności i bezpieczeństwa Twojego biznesu. Chętnie zajmiemy się wszystkim bez względu na profil prowadzonej działalności gospodarczej, o ile tylko będzie to na terenie Poznania i pobliskich miejscowości.

Licznik odwiedzin: 75762
Google plus