biuro rachunkowe Geltz w Poznaniu profesjonalne usługi księgowe dobra księgowa Poznań

Aktualności

Strona 1 z 11  > >>

Zasiłek macierzyński w 2015 roku

Każdej pracującej kobiecie, która ma w niedługim czasie urodzić dziecko przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego, czyli świadczenia pieniężnych usług z tytułu urodzenia dziecka. Połącznie obowiązków zawodowych z wychowywaniem nowonarodzonego dziecka jest bowiem rzeczą wręcz niewykonalną, dlatego to wsparcie finansowe ma przez okres jednego roku ułatwić założenie lub powiększenie rodziny. Istnieją jednak pewne wymagania, jakie trzeba spełnić aby otrzymać zasiłek macierzyński. Przysługuje on jedynie kobietom, które urodziły dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego bądź urlopu wychowawczego. Podstawą jego przyznania jest przede wszystkim opłacanie składek na ubezpieczenie chorobowe, właśnie dlatego kobiety pracujące na podstawie umowy o pracę nie muszą się martwić o otrzymanie zasiłku. 

dalej...
Zalety posiadania księgowej

Zarządzanie pełną księgowością firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy powierzać jedynie profesjonalnym oraz odpowiedzialnym osobom. Wielu przedsiębiorców przy założeniu firmy zastanawia się czy zatrudnienie księgowej jest opłacalnym posunięciem, inni zwracają się do biur rachunkowych, które przejmują obowiązki księgowe na swoje barki. Niemniej jednak zajmowanie się ewidencją księgową na własną rękę może okazać się zbyt trudnym zadaniem, dlatego dobrze poszukać innego rozwiązania. Zanim przystąpimy do owych poszukiwań dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań, które będą mogły nas nakierować. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że zatrudnienie księgowej może być jedynie zbędnym wydatkiem, jakiego lepiej unikać. 

dalej...

Usługi rachunkowe

Serdecznie zapraszamy także klientów z innych miejscowości województwa wiekopolskiego do skorzystania z usług księgowych biura rachunkowego Geltz z Poznania/dz.Grunwald:

Szybki kontakt

Aktualności

Biuro rachunkowe, czy własna księgowa – co wybrać?

12.06.2015

profesjonalne usługi księgowe dla firm z PoznaniaKiedy zakładamy własną działalność gospodarczą musimy się zastanowić w jaki sposób chcemy prowadzić księgowość. Do wyboru mamy przynajmniej dwa rozwiązania, czyli zatrudnienie księgowej lub powierzenie tego rodzaju obowiązków biurom rachunkowym. Wszystko zależne jest od rozmiarów naszej firmy,  a także rodzaju jej działalności. Zarówno jedna jak i druga alternatywa posiada wiele zalet, dlatego nieraz ciężko zdecydować się od razu. Należy więc się zastanowić na czym najbardziej nam zależy i jakie aspekty cenimy sobie najbardziej.

Księgowa na etacie

Jeszcze do niedawna prawie każda firma zatrudniała na cały etat samodzielną księgową. Aktualnie zaczyna się to odrobinę zmieniać, jednakże w praktyce nadal jest to dominująca strategia. Największą zaletę te decyzji stanowi przede wszystkim fakt, że osoba odpowiedzialna za księgowość naszej firmy będzie na miejscu więc bez problemu może się do niej udać po wszelkie porady, czy konsultacje. Oczywiście w tym wypadku rosną koszty, ponieważ trzeba stworzyć nowy etat i opłacić pensje pracowniczą. Każdemu pracownikowi przysługuje także urlop bądź  zdarzają się zwolnienia lekarskie więc trzeba opracować plan działania i na taką ewentualność. Koszty może za to rekompensować szybki przepływ informacji, a także stały dostęp do wszystkich dokumentów.

Biuro rachunkowe

Biura rachunkowe przejmują wszystkie obowiązki powiązanie z księgowością naszej firmy na swoje barki. Koszty prowadzenia ewidencji księgowej będą w tym przypadku niższe, gdyż biura mają zazwyczaj przynajmniej kilku klientów. Ważny jest też fakt, że biura rachunkowe archiwizują nasze dokumenty zatem nie musimy poświęcać własnej przestrzeni. Wszelka odpowiedzialność prawna również leży w gestii biura rachunkowego. Jeżeli więc coś nie będzie się zgadzać w naszych rozliczeniach i w związku z tym poniesiemy jakieś konsekwencje, to możemy liczyć na wypłatę odszkodowania.

Wiele biur rachunkowych posiada ponadto w swojej ofercie kompleksowe doradztwo, które może okazać się naprawdę przydatne w wielu sytuacjach, jednak sporą wadę tego rodzaju rozwiązania stanowi fakt, że na zewnątrz wydostaje się wiele ważnych informacji odnośnie naszej firmy. Powinna je zabezpieczyć odpowiednia klauzula o poufności, o której nie wolno zapominać.

Co wybrać?

Korzystanie z usług biura rachunkowego to stosunkowo dobre rozwiązanie w przypadku małych bądź średnich firm, które poszukują oszczędności. Wiąże się ono bowiem z redukcją zatrudnienia. Niewielkim kosztem otrzymamy bowiem kompleksową obsługę o wysokiej jakości. Większe przedsiębiorstwa nadal chętniej wybierają własne księgowe, których liczba wynosi przynajmniej kilka osób. Powołują zatem całe zespoły osób do prowadzenia ewidencji księgowej i ogólnie pojętej rachunkowości. Ważne jest dla nich posiadanie na miejscu całej dokumentacji, do której można zajrzeć w dowolnej chwili. Ten komfort daje niekiedy większe poczucie kontroli. Niemniej jednak warto pamiętać, że wybór odpowiedniego partnera biznesowego jest bardzo istotny zwłaszcza dla celów strategicznych naszej firmy, dlatego przed podjęciem decyzji dobrze jest zrobić mały przegląd i skupić się  na najważniejszych potrzebach.

Licznik odwiedzin: 75767
Google plus