biuro rachunkowe Geltz w Poznaniu profesjonalne usługi księgowe dobra księgowa Poznań

Aktualności

Strona 1 z 11  > >>

Zasiłek macierzyński w 2015 roku

Każdej pracującej kobiecie, która ma w niedługim czasie urodzić dziecko przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego, czyli świadczenia pieniężnych usług z tytułu urodzenia dziecka. Połącznie obowiązków zawodowych z wychowywaniem nowonarodzonego dziecka jest bowiem rzeczą wręcz niewykonalną, dlatego to wsparcie finansowe ma przez okres jednego roku ułatwić założenie lub powiększenie rodziny. Istnieją jednak pewne wymagania, jakie trzeba spełnić aby otrzymać zasiłek macierzyński. Przysługuje on jedynie kobietom, które urodziły dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego bądź urlopu wychowawczego. Podstawą jego przyznania jest przede wszystkim opłacanie składek na ubezpieczenie chorobowe, właśnie dlatego kobiety pracujące na podstawie umowy o pracę nie muszą się martwić o otrzymanie zasiłku. 

dalej...
Zalety posiadania księgowej

Zarządzanie pełną księgowością firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy powierzać jedynie profesjonalnym oraz odpowiedzialnym osobom. Wielu przedsiębiorców przy założeniu firmy zastanawia się czy zatrudnienie księgowej jest opłacalnym posunięciem, inni zwracają się do biur rachunkowych, które przejmują obowiązki księgowe na swoje barki. Niemniej jednak zajmowanie się ewidencją księgową na własną rękę może okazać się zbyt trudnym zadaniem, dlatego dobrze poszukać innego rozwiązania. Zanim przystąpimy do owych poszukiwań dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań, które będą mogły nas nakierować. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że zatrudnienie księgowej może być jedynie zbędnym wydatkiem, jakiego lepiej unikać. 

dalej...

Usługi rachunkowe

Serdecznie zapraszamy także klientów z innych miejscowości województwa wiekopolskiego do skorzystania z usług księgowych biura rachunkowego Geltz z Poznania/dz.Grunwald:

Szybki kontakt

Aktualności

Dobre biuro rachunkowe – jak wybrać?

16.06.2015

Dobre biuro rachunkowe – jak wybrać?Prowadzenie ewidencji księgowej oraz całej rachunkowości firmy nie należy do najprostszych zadań. Niewielkie błędy, czy niedopatrzenia mogą nas bardzo wiele kosztować, dlatego jeśli nie do końca jesteśmy pewni jak trzeba postępować, warto zwrócić się po poradę do profesjonalistów. W Polsce powstaje coraz więcej biur rachunkowych, które reklamują się na szeroką skalę. Nie do końca jednak wiadomo ile z nich jest naprawdę wartościowa więc zanim przystąpimy do ostatecznego wybory jednego z nich, dobrze jest chwilę się zastanowić. Na początku zatem zabrać można się za analizę rynku. Wiedza o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego jest bardzo istotna. Wspólnie dowiedzmy się jak wybrać dobre biuro rachunkowe i jakie powinny być kryteria naszego wyboru.

Ubezpieczenie przede wszystkim

Każde biuro rachunkowe powinno spełniać przynajmniej kilka podstawowych kryteriów, bez których o ich działalności nie może być w ogóle umowy. Przede wszystkim najważniejszy jest certyfikat księgowy, który potwierdza nabycie określonych umiejętności. To właśnie dzięki niemu będziemy mieć pewność, że mamy do czynienia z osobą kompetentną znajdującą się na odpowiednim stanowisku. Certyfikat wydawany jest przez Ministerstwo Finansów i wyróżnia rzetelne oraz profesjonalne biura, bowiem nie jest on konieczny do założenia działalności jaką jest biuro rachunkowe. Po drugie niemniej istotne jest ubezpieczenie, które jest wręcz obowiązkowe. Biuro rachunkowe musi być ubezpieczone na przynajmniej minimalna sumę gwarancyjną odpowiedzialności cywilnej. Jej wysokość zależy przeważnie od przedmiotu działalności.
W związku z tym, że wszędzie tam gdzie pojawiają się rzędy cyfr, mogą wkraść się błędy, ubezpieczenie od owych błędów jest konieczne. Zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i pożądany spokój.

Sprawdź dokładnie swoje biuro rachunkowe

Poza certyfikatem księgowym oraz ubezpieczeniem, warto zwrócić uwag również na kilka innych elementów. Jeśli szukamy naprawdę rzetelnego i sprawdzonego biura dobrze jest przyjrzeć się innym certyfikatom jakie posiada biuro rachunkowe, o ile w ogóle je ma. Każde biuro możemy ponadto sprawdzić w Centrum Informacji Księgowej, gdzie znajdują się firmy, których opinia jest nieposzlakowana i posiadające doświadczenie w prowadzeniu licznych spraw księgowych. Sprawdzenie biura w owym centrum da nam także informację o braku jakichkolwiek zaległości finansowych konkretnego biura rachunkowego.
Zaletą biura rachunkowego może być także przynależność do branżowych stowarzyszeń, które cieszą się dobrą opinią i skupiają jedynie najlepsze organizacje tego typu. Jednym z nich jest choćby Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, gdzie znajduje się wielu przedstawicieli środowiska zawodowego powiązanego w pewnym stopniu z rachunkowością bądź finansami. Jego członkowie wyróżniają się wysokimi kwalifikacjami oraz dobrą opinią.

Doświadczenie to podstawa

Nie możemy zapomnieć oczywiście o doświadczeniu pracowników danego biura rachunkowego. Nie oznacza to jednak, że na starcie musimy odrzucać wszystkie biura rachunkowe, które swoją działalność rozpoczęły całkiem niedawno. Wiadomo, że łatwiej zaufać firmie, która posiada grono swoich stałych klientów, gdzie możemy poczytać różne opinie na jej temat. Prześledzenie komentarzy i wpisów na stronie biura rachunkowego może nam o wiele ułatwić sprawę, będziemy mieć bowiem pewność, że mamy do czynienia ze specjalistami, którzy wykazują się fachowością w swojej dziedzinie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W biurze rachunkowym przydatny może być odpis elektroniczny. Wiele deklaracji można dzięki temu składać poprzez Internet, co usprawnia pracę. Jest to jednak rzecz bez której można sobie poradzić, choćby sporządzając odpowiednie upoważnienie. Niemniej jednak jest to zawsze kolejny plus na rzecz danego biura rachunkowego.
Jeśli zatem wszystko już wiemy pozostaje nam już tylko przystąpić do poszukiwania biura rachunkowego, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Teraz nie powinno przysporzyć to nam żadnych problemów. Powodzenia w poszukiwaniach.

Licznik odwiedzin: 75762
Google plus