biuro rachunkowe Geltz w Poznaniu profesjonalne usługi księgowe dobra księgowa Poznań

Aktualności

Usługi rachunkowe

Serdecznie zapraszamy także klientów z innych miejscowości województwa wiekopolskiego do skorzystania z usług księgowych biura rachunkowego Geltz z Poznania/dz.Grunwald:

Szybki kontakt

Aktualności

Zalety posiadania księgowej

13.07.2015

Zarządzanie pełną księgowością firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy powierzać jedynie profesjonalnym oraz odpowiedzialnym osobom. Wielu przedsiębiorców przy założeniu firmy zastanawia się czy zatrudnienie księgowej jest opłacalnym posunięciem, inni zwracają się do biur rachunkowych, które przejmują obowiązki księgowe na swoje barki. Niemniej jednak zajmowanie się ewidencją księgową na własną rękę może okazać się zbyt trudnym zadaniem, dlatego dobrze poszukać innego rozwiązania. Zanim przystąpimy do owych poszukiwań dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań, które będą mogły nas nakierować. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że zatrudnienie księgowej może być jedynie zbędnym wydatkiem, jakiego lepiej unikać. 

Księgowa jest niezbędna w dużej firmie

wybór dobrej księgowej to podstawaJeśli dopiero zakładamy firmę i nie jesteśmy jeszcze pewni czy opłaca nam się zatrudnić osobę do prowadzenia ewidencji księgowej, musimy opracować dokładny plan działania. Po pierwsze dobrze jest zastanowić się ilu pracowników zamierzamy zatrudnić i na jaką skalę chcemy działać. Po drugie uzyskanie informacji o liczbie klientów powinno być równie istotne. Dodatkowe korzystanie z funduszy unijnych lub innych zniżek, które niekiedy niełatwo jest rozliczyć to kolejny impuls, który powinien dać nam do myślenia.
W Sytuacji gdy nasze przemyślenia doprowadzają do wniosków, że nasza firma będzie raczej działać na większą skalę, potrzeba zatrudnienia dobrej księgowej wydaje się być oczywista. Z niewielkimi rozliczeniami każdy powinien dać sobie jakoś rade, chyba że niekoniecznie mamy na to czas i wymagane predyspozycje. Duża liczba pracowników wiąże się przecież ze znaczną liczbą wypłat oraz ich kontrola, nie wspominając już o rozliczaniu z różnymi klientami. Niekiedy nie sposób jest to wszystko ogarnąć i właśnie z tego powodu księgowa to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla firm działających na większą skalę.

Dobra księgowa – zalety

Posiadanie dobrej i sprawdzonej księgowej wiążę się z wieloma plusami. Po pierwsze możemy swobodnie odetchnąć i zając się innymi, kluczowymi rzeczami dla rozwoju naszej firmy, a po drugie wszystkie rozliczenia będą kilkukrotnie sprawdzone i posegregowane w archiwum. Ewidencja księgowa wiąże się w dużej mierze z archiwizacją danych, które dobrze jest mieć pod ręką, zwłaszcza przy okresach rozliczeniowych, jakie następuje zaraz po nowym roku.
Zatrudnienie księgowej równa się także lepszemu przepływowi informacji i stałej kontroli. Doświadczona osoba na tym stanowisku pomaga poszukiwać optymalnych rozwiązań i wdraża korzystne innowacje. Bez jej wiedzy ciężko jest osiągnąć podobny wynik.

 

Znajdź profesjonalna księgową

Znalezienie sprawdzone księgowej może okazać się kłopotliwe, gdyż w tych czasach cenione jest przede wszystkim długoletnie doświadczenie. Warto zapytać znajomych którzy prowadzą działalność gospodarczą o opinie w tej kwestii, najlepiej jest czasami znajdować pracowników z polecenia. Jeśli dana osoba sprawdziła się już raz, jest duże prawdopodobieństwo, że dobrze jest na niej polegać w różnych sytuacjach. Poszukiwania rozpocząć możemy również w sieci na wielu portalach czy stronach z ogłoszeniami. Pamiętajmy, że ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego my również powinniśmy przygotować się na rozmowa kwalifikacyjną i określić czego właściwie będziemy oczekiwać. Jasne warunku to gwarancja dobrej współpracy.

Licznik odwiedzin: 91546
Google plus