biuro rachunkowe Geltz w Poznaniu profesjonalne usługi księgowe dobra księgowa Poznań

Aktualności

Strona 1 z 11  > >>

Zasiłek macierzyński w 2015 roku

Każdej pracującej kobiecie, która ma w niedługim czasie urodzić dziecko przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego, czyli świadczenia pieniężnych usług z tytułu urodzenia dziecka. Połącznie obowiązków zawodowych z wychowywaniem nowonarodzonego dziecka jest bowiem rzeczą wręcz niewykonalną, dlatego to wsparcie finansowe ma przez okres jednego roku ułatwić założenie lub powiększenie rodziny. Istnieją jednak pewne wymagania, jakie trzeba spełnić aby otrzymać zasiłek macierzyński. Przysługuje on jedynie kobietom, które urodziły dziecko w okresie ubezpieczenia chorobowego bądź urlopu wychowawczego. Podstawą jego przyznania jest przede wszystkim opłacanie składek na ubezpieczenie chorobowe, właśnie dlatego kobiety pracujące na podstawie umowy o pracę nie muszą się martwić o otrzymanie zasiłku. 

dalej...
Zalety posiadania księgowej

Zarządzanie pełną księgowością firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy powierzać jedynie profesjonalnym oraz odpowiedzialnym osobom. Wielu przedsiębiorców przy założeniu firmy zastanawia się czy zatrudnienie księgowej jest opłacalnym posunięciem, inni zwracają się do biur rachunkowych, które przejmują obowiązki księgowe na swoje barki. Niemniej jednak zajmowanie się ewidencją księgową na własną rękę może okazać się zbyt trudnym zadaniem, dlatego dobrze poszukać innego rozwiązania. Zanim przystąpimy do owych poszukiwań dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę istotnych pytań, które będą mogły nas nakierować. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że zatrudnienie księgowej może być jedynie zbędnym wydatkiem, jakiego lepiej unikać. 

dalej...

Usługi rachunkowe

Serdecznie zapraszamy także klientów z innych miejscowości województwa wiekopolskiego do skorzystania z usług księgowych biura rachunkowego Geltz z Poznania/dz.Grunwald:

Szybki kontakt

Biuro Rachunkowe Skórzewo

Moje Biuro Rachunkowe świadczące usługi księgowe i rachunkowe w Poznaniu, działa też ze szczególnym ukłonem w stronę Skórzewa, dostosowując ofertę oraz sposób pracy do lokalnych potrzeb, których nie wolno bagatelizować.

Dobra, mobilna księgowa dojedzie do Skórzewa

Dajemy gwarancję, że nasza dobra księgowa poradzi sobie z wszystkimi kwestiami związanymi z rozumieniem oraz zastosowaniem najnowszych przepisów regulujących działalność Twojej firmy w Skórzewie i okolicach.

Mobilna księgowa sprawi, że uwolnisz się od trudnych kwestii kadrowych i księgowych, jednocześnie mając wszystko pod pełną kontrolą. Po daniu pełnomocnictwa, może też reprezentować Cię przed właściwymi urzędami, takimi jak przykładowo ZUS, dzięki czemu nie będziesz musiał/a spędzać wielu godzin w kolejkach.

Usługi księgowe i księgowość online przygotowane dla Skórzewa

Wśród starannie dopasowanych do lokalnych potrzeb Skórzewa usług Biura Rachunkowego znajdziesz następujące usługi księgowe przydatne przy prowadzeniu działalności gospodarczej niezależnie od branży i liczby zatrudnionych osób, oferowane metodą tradycyjną, jak również w postaci wygodnej księgowości online:

 • Prowadzenie książki podatkowej przychodów i rozchodów,
 • Prowadzenie ksiąg handlowych,
 • Prowadzenie ewidencji przychodów – rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego,
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia oraz rejestrów zakupu i sprzedaży VAT.

Oprócz tych typowych usług księgowych na przedsiębiorców ze Skórzewa w naszym poznańskim Biurze Rachunkowym czeka:

 • Obsługa kadrowa i płacowa firm,
 • Pomoc w odzyskiwaniu podatku VAT od materiałów budowlanych,
 • Możliwość reprezentowania przed różnymi instytucjami i urzędami (ZUS, Urząd Skarbowy i inne).

Dobra rachunkowość od Geltz dla Skórzewa

W Biurze Rachunkowym Geltz mieszkańcom Skórzewa proponujemy cały szereg  usług rachunkowych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania różnych, nawet najmniejszych lokalnych podmiotów gospodarczych:

 • Sporządzanie deklaracji podatkowych PIT, CIT, VAT dla przedsiębiorców oraz deklaracji rocznych PIT dla osób fizycznych,
 • Sporządzanie dokumentacji i rozliczeń z ZUS,
 • Sporządzanie sprawozdań finansowych,
 • Sporządzanie sprawozdań GUS.

Nasza dobra księgowa nie zostawi bez pomocy też osób prywatnych mieszkających w Skórzewie. W razie potrzeby chętnie rozliczy PIT zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym roku podatkowym tak, byś uniknęła/uniknął kłopotów i srogich kar.

Wszystkich mieszkańców Skórzewa szukających dobrych rozwiązań księgowych – rachunkowości, księgowej mobilnej czy bezpiecznej księgowości online zapraszamy do współpracy z Biurem Rachunkowym Elwiry Geltz z Poznania!

Skórzewo – wieś sołecka zlokalizowana w województwie wielkopolskim, w gminie Dopiewo, przyległa do Poznania. Początki Skórzewa datuje się na lata 1400-1600, obecnie liczy ono ponad 6 tysięcy mieszkańców i jest wsią podmiejską, z zabudową typowo mieszkaniową. Wcześniej rozwinięte rolnictwo indywidualne zanika, rozwija się za to drobny przemysł i rzemiosło.

 

Licznik odwiedzin: 75763
Google plus